Tkaniny

Szukasz sklepu, w którym znajdziesz tkaniny węglowe, aramidowe i szklane w przystępnej cenie? Primson Composites czeka na Ciebie!

Tkaniny węglowe

Primson Composites to firma produkująca i dystrybuująca różnego rodzaju materiały kompozytowe. Jeżeli więc są Państwu potrzebne tkaniny węglowe, aramidowe bądź powstałe z włókna szklanego, polecamy skorzystanie z naszych usług. Dzięki nam można je pozyskać w atrakcyjnej cenie i dużej ilości, a charakterystyczne dla nich właściwości sprawiają, że stale ulega zwiększeniu zakres ich zastosowania.

Czym charakteryzują się oferowane przez nas tkaniny węglowe?

Jednym z oferowanych Klientom Primson Composites produktów jest tkanina węglowa, określana także jako mata węglowa. Ten rodzaj materiału kompozytowego posiada niesamowity współczynnik wytrzymałości do wagi, dzięki czemu elementy z niego wykonane są niezwykle lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe. Ze względu na swoje właściwości, spośród których na szczególne wyróżnienie zasługują bardzo wysoka wytrzymałość na zerwanie oraz sprężystość (brak odkształceń plastycznych), znajduje dla siebie zastosowanie najczęściej wszędzie tam, gdzie potrzebujemy lekkich, niezmieniających kształtu elementów. Swoim Klientom oferujemy tkaniny węglowe o różnej gramaturze, splocie i zastosowanym włóknie. Nie są to jednak jedyne artykuły, dostępne w naszej ofercie.

Swoim Klientom oferujemy również tkaniny aramidowe i szklane o różnej wielkości i gramaturze

Korzystając z naszych usług, każda osoba może pozyskać również tkaniny aramidowe (kevlar). Wyróżnia je przede wszystkim bardzo duża wytrzymałość mechaniczna i wysoka skuteczność w utrzymywaniu ciepła (termoizolacyjność). Głównie za sprawą tych atutów sięgają po nią m.in. producenci laminatów osłonowych np. wojsko, ubrań militarnych, kamizelek kuloodpornych czy odzieży wykorzystywanej przez strażaków i astronautów. Na asortyment Primson Composites składają się – poza wspomnianymi już węglowymi i aramidowymi – także tkaniny z włókna szklanego. Jest to rodzaj kompozytu odpornego na uszkodzenia mechanicznego, stosowanego w miejscach, w których zależy nam na stosunkowo niewielkiej masie i dużej wytrzymałości, ale niewielki koszt jest równie ważnym elementem. Ze wspomnianej tkaniny powstają m.in. takie artykuły jak panele karoserii samochodowych, kadłuby łodzi, meble itd. Podobnie jak wszystkie pozostałe z naszej oferty, tkaniny szklane mogą Państwo pozyskać w różnych wariantach wymiarowych i różnej gramaturze oraz splocie.

Każdy oferowany przez nas produkt jest przetestowany na własnej produkcji, co daje gwarancję jego jakości. 

Adres
Kopaniny 9, 43-175 Wyry

Godziny otwarcia
Od poniedziałku do piątku:
09:00–18:00