Czym charakteryzują się oferowane przez nas tkaniny węglowe?
Jednym z oferowanych Klientom Primson Composites produktów jest tkanina węglowa, określana także jako mata węglowa. Ten rodzaj materiału kompozytowego posiada niesamowity współczynnik wytrzymałości do wagi, dzięki czemu elementy z niego wykonane są niezwykle lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe. Ze względu na swoje właściwości, spośród których na szczególne wyróżnienie zasługują bardzo wysoka wytrzymałość na zerwanie oraz sprężystość (brak odkształceń plastycznych), znajduje dla siebie zastosowanie najczęściej wszędzie tam, gdzie potrzebujemy lekkich, niezmieniających kształtu elementów. Swoim Klientom oferujemy tkaniny węglowe o różnej gramaturze, splocie i zastosowanym włóknie. Nie są to jednak jedyne artykuły, dostępne w naszej ofercie.
Swoim Klientom oferujemy również tkaniny aramidowe i szklane o różnej wielkości i gramaturze
Korzystając z naszych usług, każda osoba może pozyskać również tkaniny aramidowe (kevlar). Wyróżnia je przede wszystkim bardzo duża wytrzymałość mechaniczna i wysoka skuteczność w utrzymywaniu ciepła (termoizolacyjność). Głównie za sprawą tych atutów sięgają po nią m.in. producenci laminatów osłonowych np. wojsko, ubrań militarnych, kamizelek kuloodpornych czy odzieży wykorzystywanej przez strażaków i astronautów. Na asortyment Primson Composites składają się – poza wspomnianymi już węglowymi i aramidowymi – także tkaniny z włókna szklanego. Jest to rodzaj kompozytu odpornego na uszkodzenia mechanicznego, stosowanego w miejscach, w których zależy nam na stosunkowo niewielkiej masie i dużej wytrzymałości, ale niewielki koszt jest równie ważnym elementem. Ze wspomnianej tkaniny powstają m.in. takie artykuły jak panele karoserii samochodowych, kadłuby łodzi, meble itd. Podobnie jak wszystkie pozostałe z naszej oferty, tkaniny szklane mogą Państwo pozyskać w różnych wariantach wymiarowych i różnej gramaturze oraz splocie.
Czym dokładnie są tkaniny węglowe?
Tkaniny węglowe są w istocie płótnem powstałym przez utkanie ze sobą cienkich włókien grafitu, który przez swoja bardzo uporzadkowaną strukturę daje im bardzo duża wytrzymałość i lekkość. Są to obecnie najbardziej rozpowszechnione zaawansowane materiały strukturalne używane do wzmocnienia struktur kompozytowych. Pierwsze z nich były wytwarzane w procesie karbonizacji włókien nitrocelulozowych i uzyskane zostały w 1963 roku, gdzie ze względu na koszt produkcji wykorzystywane były jedynie w lotnictwie wojskowym oraz pojazdach przeznaczonych do lotów kosmicznych. Jednak wraz z upływem lat rozwój technologiczny bardzo się rozwinął i zmieniły się także metody produkcji oraz zastosowanie. Tak oto maty węglowe (tkaniny) uległy rozpowszechnieniu i zaczęły być stosowane również w motoryzacji, budownictwie oraz przemyśle sportowym (wykorzystuje się je do budowy sprzętu do ćwiczeń). Włókno węglowe przetwarza sie anologicznie do aramidu (kelvar) i tkaniny z włókna szklanego.