Produkcja tkanin

Primson Composites to firma produkująca i dystrybuująca różnego rodzaju materiały kompozytowe.

Jeżeli więc są Państwu potrzebne tkaniny węglowe, aramidowe bądź powstałe z włókna szklanego, polecamy skorzystanie z naszych usług.

Dzięki nam można je pozyskać w atrakcyjnej cenie i dużej ilości, a charakterystyczne dla nich właściwości sprawiają, że stale ulega zwiększeniu zakres ich zastosowania.
Każdy oferowany przez nas produkt jest przetestowany na własnej produkcji, co daje gwarancję jego jakości. 

Tkaniny węglowe

Tkanina węglowa, określana także jako mata węglowa. Ten rodzaj materiału kompozytowego posiada niesamowity współczynnik wytrzymałości do wagi, dzięki czemu elementy z niego wykonane są niezwykle lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe. Ze względu na swoje właściwości, spośród których na szczególne wyróżnienie zasługują bardzo wysoka wytrzymałość na zerwanie oraz sprężystość (brak odkształceń plastycznych), znajduje dla siebie zastosowanie najczęściej wszędzie tam, gdzie potrzebujemy lekkich, niezmieniających kształtu elementów. Swoim Klientom oferujemy tkaniny węglowe o różnej gramaturze, splocie i zastosowanym włóknie.

Wyróżnia je przede wszystkim bardzo duża wytrzymałość mechaniczna i wysoka skuteczność w utrzymywaniu ciepła (termoizolacyjność). Głównie za sprawą tych atutów sięgają po nią m.in. producenci laminatów osłonowych np. wojsko, ubrań militarnych, kamizelek kuloodpornych czy odzieży wykorzystywanej przez strażaków i astronautów.

Jest to rodzaj kompozytu odporny na uszkodzenia mechaniczne, stosowany w miejscach, w których zależy nam na stosunkowo niewielkiej masie i dużej wytrzymałości, ale niewielki koszt jest równie ważnym elementem. Ze wspomnianej tkaniny powstają m.in. takie artykuły jak panele karoserii samochodowych, kadłuby łodzi, meble itd. Podobnie jak wszystkie pozostałe z naszej oferty, tkaniny szklane mogą Państwo pozyskać w różnych wariantach wymiarowych i różnej gramaturze oraz splocie.

Oferujemy tkaniny węglowe o różnej gramaturze, splocie i zastosowanym włóknie.

Tkaniny węglowe, aramidowe i szklane

Podobnie jak w przypadku tkanin węglowych, również tkaniny wykonane z włókien aramidowych, czy też szklanych należą do tak zwanej osnowy kompozytowych. Czyli jest to włóknista struktura nośna osadzona w matrycy polimerowej, najczęściej w postaci żywic epoksydowych i poliestrowych. Wszystkie trzy materiały mają swoje niezastąpione zalety:

zapewniająca odporność na ścieranie, rozdarcie, przebicie, pękanie dla aramidu.

dla włókien szklanych i węglowych.

czyli nie wchodzenie w reakcję z większością związków chemicznych.

czyli nie uleganie kurczeniu pod wpływem wysokich temperatur.

włókno szklane, aramid trzeba naprawdę wysokich temperatur, aby zdegradować strukturę tkaniny. 300stC dla aramidu i 600stC dla szkła. Natomiast włókno węglowe utlenia się w temp. pow 3000stC. węglowe utlenia się w temp. pow 3000stC pulvinar dapibus leo.

są odporne na absorpcję wody i działanie pleśni oraz nie zachodzi w nich proces gnicia, gdyż nie są to tkaniny pochodzenia organicznego.

jeśli chodzi o włókno szklane i aramidowe, natomiast włókno węglowe dla odmiany jest doskonałym przewodnikiem.

Tkaniny kolorowePrimson Composites

Koszyk
Scroll to Top