Prototypowanie i modelowanie

W Primson Composites zajmujemy się profesjonalnym prototypowaniem, modelowaniem i wykonywaniem form przy użyciu skanera 3D, oprogramowania 3D oraz frezarek numerycznych.

Modelowanie i formowanie

Produkcja dla branż przemysłowych rozpoczyna się zwykle od stworzenia modelu, na podstawie którego w późniejszym etapie wykonuje się prototypy. Rozwiązaniem znacznie przyspieszającym proces kształtowania elementów jest frezowanie przy użyciu maszyn CNC. Dzięki niemu wytwarzanie czy modelowanie formy jest znacznie tańsze i dokładniejsze, a różnorodne części, otwory czy gwinty bardziej precyzyjne.

Frezowanie czy modelowanie pomaga zautomatyzować proces obróbki przy zachowaniu wysokiej jakości detali. Wykorzystuje się je przy wszelkich powierzchniach. Dzięki frezom otrzymujemy kształt zgodny z wcześniej opracowanym projektem. Prototyp sporządzony przez klienta to podstawa jakościowej produkcji. Pozwala zapoznać się z oferowanym materiałem oraz sprawdzić, czy działa poprawnie i zgodnie z założeniem. Jednym z etapów, do którego przystępujemy przed finalnym końcem projektu, jest prototypowanie. W jego trakcie możemy poprawić wszelkie niedoskonałości i ubytki gotowego materiału, tak by był w pełni jakościowy i funkcjonalny.

Formy

Formy wykonujemy z prepregu węglowego, frezowane z tooling bloków oraz na mokro w systemie epoksydowym.

Posiadamy pięcioośową maszynę o polu roboczym X 2m Y 3m Z 0,7m oraz  X 2,5m Y 3m Z 1m. 

Jesteśmy w stanie przygotować niemal każdy model nieprzekraczający podanych wyżej wymiarów. Wyceny usług zawsze są określane indywidualnie, zachęcamy do składania zapytań.

Rynek przemysłowy wciąż ulega prototypowaniu, którego skutkiem jest wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań, gdzie efektem ma być m.in. obniżenie kosztów wytwarzania. Do najczęściej obrabianych materiałów należą: metal, drewno oraz tworzywa sztuczne. Dzięki tak bogatej różnorodności i prototypowaniu otrzymane części możemy wykorzystywać w różnoraki sposób.

Koszyk
Scroll to Top