Maty szklane


Szklana tkanina o szerokim zastosowaniu

Wśród różnorodnych materiałów kompozytowych, które znajdziesz w ofercie firmy Primson Composites, oferujemy także maty szklane – proszkowe i emulsyjne w gramaturach: 150, 300, 450 i 600 g, z czego w detalu dostępne są 150 i 450g. Dzięki długoletniej działalności w branży udało nam się podjąć współpracę z najlepszymi polskimi i zagranicznymi producentami, których artykuły cieszą się uznaniem wśród konsumentów i specjalistów z różnorodnych dziedzin przemysłu. Co więcej, w naszej bogatej ofercie znalazły się także laminaty wyprodukowane bezpośrednio przez nas. Na pierwszym miejscu stawiamy zadowolenie naszych klientów, dlatego też możesz być pewien, że każdy dostępny w naszym asortymencie artykuł wyróżnia się doskonałymi parametrami.

Maty szklane – doradzimy w wyborze odpowiedniego produktu

Jedna z naszych propozycji, czyli mata szklana, to produkt wykonany z małych, rowingowych elementów, które następnie połączono lepiszczem. To właściwości tego spoiwa decydują o zastosowaniu gotowego produktu. Najczęściej stosuje się maty, które mogą zostać połączone zarówno z żywicą poliestrową, jak i epoksydową. Wybór odpowiedniego materiału powinien być uzależniony właśnie od rodzaju żywicy, dlatego też zalecamy upewnienie się przed zakupem, czy materiał jest zgodny z interesującym Cię przeznaczeniem. Potrzebujesz pomocy w wyborze? Zapraszamy do kontaktu – nasi wykwalifikowani pracownicy pozostają do Twojej dyspozycji.

Rodzaje mat szklanych dostępnych w ofercie Primson Composites

Wśród naszych propozycji znajduje się mata emulsyjna/proszkowa z lepiszczem emulsyjnym, dedykowana wyłącznie żywicom poliestrowym. Jest odpowiednia do produkcji wszelkich elementów, które nie wymagają wysokich parametrów wytrzymałościowych. Charakteryzuje się niską ceną i łatwością w stosowaniu. Kolejnym materiałem jest tkanina biaxialna złożona z dwóch warstw szkła w układzie ±45 i zszyta nitką poliestrową. Cechuje się miękkością i dużą wytrzymałością. Bardzo często stosuje się ją w trakcie produkcji łodzi czy też kajaków.
tkanina szklana ±45

Mata szklana – różnorodne zastosowanie

Maty szklane to jednak nie jedyny materiał, który znajdziesz w ofercie firmy Primson Composites. Nasz asortyment zawiera także tkaniny szklane kierunkowe, w tym wcześniej wymienioną biaxialnę czy tkaninę UD. Ten produkt z kolei posiada układ jednokierunkowy i jest często wykorzystywany w różnorodnych gałęziach przemysłu. Aby ułatwić Ci wybór właściwego surowca, każda z naszych propozycji została wzbogacona o dokładne informacje na temat jej gramatury, szerokości, grubości, ilości żywicy potrzebnej do przesycenia czy dostępnych rolek. Co więcej, załączyliśmy także kalkulacje cenowe, pozwalające na określenie kosztów zakupu wybranych materiałów.

MATY SZKLANE

W asortymencie posiadamy maty proszkowe i emulsyjne w gramaturach: 150, 300, 450 i 600g, z czego w detalu dostępne są 150 i 450g.

Mata emulsyjna/ proszkowa 150 – 600g

mata szklana

mata szklana

Mata szklana z lepiszczem emulsyjnym, przesyca się tylko żywicami poliestrowymi, odpowiednia do produkcji wszelkich elementów

nie wymagających wysokich parametrów wytrzymałościowych, tania i łatwa w stosowaniu. Mata szklana z lepiszczem proszkowym

odpowiednia jest do żywic epoksydowych.

Uwagi! Sprzedaż na kilogramy, min. 2,5kg, maty proszkowe tylko całe rolki ok 40kg!

Gramatura: 150 – 600g/m², Splot: mata, Szerokość tkaniny: 127cm, Grubość tkaniny: ok 1 – 2mm,

Ilość żywicy potrzebnej do przesycenia: ok. 2,5kg/1kg maty, Rolki: ok 40kg

 

Kalkulacja cenowa mata emulsyjna 150g

                netto      brutto

2,5kg-     18,95zł   23,31zł/kg  (1m²-  3,5zł brutto!)

 25kg-     16,00zł   19,68zł/kg

 40kg–     14,35zł    17,65zł/kg

 

Kalkulacja cenowa maty emulsyjne 300, 450 i 600g

                  netto      brutto

2,5kg-       9,76zł   12,00zł/kg  (1m²-  3,6zł brutto!)

 25kg-       8,13zł     9,99zł/kg

 40kg–       7,72zł      9,50zł/kg

 80kg–       7,00zł      8,61zł/kg

 

Kalkulacja cenowa mata proszkowa 150g

                netto      brutto

 40kg–     14,35zł    17,65zł/kg

 

Kalkulacja cenowa maty proszkowe 300, 450 i 600g

                  netto      brutto

 40kg–       7,72zł      9,50zł/kg

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

TKANINY KIERUNKOWE

W stałej sprzedaży posiadamy tkaniny szklane kierunkowe 600g o układzie włókien 0/90 i ±45 i 520g UD

 

Tkanina UD 520g

tkanina szklana kierunkowa 0/90

tkanina szklana kierunkowa UD 90°

Konstrukcyjna tkanina w układzie jednokierunkowym. Bardzo często stosowana w przemyśle lotniczym i stoczniowym oraz

na wszelkie wzmocnienia. Tkanina kierunkowa to świetne i ekonomiczne rozwiązanie zwiększenia sztywności i kierunkowej

wytrzymałości laminatu. Niezastąpiony materiał w profesjonalnej produkcji.

Gramatura: 520g/m², Splot: UD 90°, Szerokość tkaniny: 110cm, Grubość tkaniny: 0,6mm,

Ilość żywicy potrzebnej do przesycenia: ok. 500g/m², Rolki: 57m2

 

Kalkulacja cenowa

                netto        brutto

  3m²-      15,00zł    18,45zł/m²

57m²-      12,00zł    14,76zł/m²

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

Tkanina szklana biaxialna 600g 0/90 i ±45

tkanina szklana kierunkowa 0/90

tkanina szklana kierunkowa 0/90

tkanina szklana ±45

tkanina szklana kierunkowa ±45

Konstrukcyjna tkanina złożona z dwóch warstw szkła w układzie ±45 zszyta nitką poliestrową. Bardzo często stosowana przy

produkcji łodzi ,kajaków itp. Tkanina kierunkowa to świetne i ekonomiczne rozwiązanie przy produkcji średnich i dużych

elementów oraz form. Jest miękka, świetnie się układa i ma bardzo dużą wytrzymałość.

Gramatura: 600g/m², Splot: 0/90 i ±45, Szerokość tkaniny: 127cm, Grubość tkaniny: 0,6mm,

Ilość żywicy potrzebnej do przesycenia: ok. 500g/m², Rolki: ok 50kg

 

Kalkulacja cenowa

                netto      brutto

  5kg-      17,50zł   21,52zł/kg

50kg–      14,50zł   17,84zł/kg

 

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego.

Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia.

 

Wyjątkowe cechy określające maty szklane

Produkty, jakim są maty szklane niesie ze sobą wiele korzyści wykorzystania i zastosowania. Faktem, najbardziej godnym uwagi, jest to, że są one używane do miejsc, gdzie potrzebne jest nietypowe i niestandardowe dopasowanie do powierzchni o różnym kształcie. Mata szklana fantastycznie układa się, dlatego stanowi idealne rozwiązanie dla takich problematycznych miejsc. Jest ona przy tym niezwykle wytrzymała i odporna nawet na działanie trudnych warunków atmosferycznych, co sprawia, że mata dodatkowo zasługuje na jedno z pierwszych miejsc najpopularniejszych tworzyw wykorzystanych do skomplikowanych rozwiązań. 

Relacje maty szklanej z innymi substancjami

Na szczególną uwagę zasługuje powiązanie, jakim jest mata szklana i żywica. Wykorzystanie maty z żywicą używane jest w celu otrzymania twardych części kompozytowych. To unikalne połączenie pozwala na tworzenie niezwykle jakościowych rozwiązań. Włókno szklane, które buduje matę w zestawieniu z żywicą daje niesamowity efekt lekkiego lecz stabilnego sklejenia, które z powodzeniem umożliwia pozostanie produktu w jednym miejscu. Decydując się na to rozwiązanie, warto mieć na względzie możliwość wyboru typu żywicy, z której chcemy korzystać Są to dwa rodzaje, żywica poliestrowa lub winyloestrowa. Ze względu na cechy określające maty szklane połączenie z właściwościami żywic daje idealne rozwiązanie produktowe. 

Szerokie pole zastosowania i wykorzystania mat szklanych

Biorąc pod uwagę specyficzne właściwości mat szklanych, mogą być one wykorzystywane w wielu dziedzinach i branżach, jako efektywny i skutecznie działający produkt. Do możliwego wykorzystania prezentowanej propozycji produktowej zaliczają się między innymi obszary budowy samochodów, motoryzacji, pracy nad tworzeniem jachtów czy kajaków, Wykorzystywane są również ogólnie w budownictwie oraz w sektorze transportu. Nasze maty szklane to propozycja najlepszej jakości, solidnego wykonania i niezwykle atrakcyjnych cen produktu, który spełni wszelkie wymagania naszych klientów.