Włókno szklane


Szklany materiał kompozytowy

Firma Primson Composites oferuje wysokiej jakości materiały niezbędne w produkcji kompozytów. W naszej ofercie znajdziesz między innymi włókno szklane, które dostępne jest zarówno w ilościach hurtowych, jak i detalicznych. Proponowany materiał znalazł szerokie zastosowanie w produkcji samochodów, światłowodów, laminatów czy nawet zbiorników dachów. Dostępne w naszym asortymencie surowce charakteryzują się najwyższą jakością, trwałością oraz właściwościami, umożliwiającymi wykorzystanie ich w różnorodnych branżach.

Włókno szklane należy do grupy jednych z najczęściej wykorzystywanych elementów kompozytowych. W naszej ofercie znajdziesz materiały wykonane z różnorodnych typów szkła, w tym także E czy S, dzięki czemu z łatwością wybierzesz dla siebie produkt, spełniający Twoje oczekiwania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań nasz zespół pozostaje do Twojej dyspozycji. Nasi pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz wiedzę, umożliwiające pomoc z zakresu wyboru różnorodnych materiałów, w tym także proponowanych włókien.

włókno szklane

Poznaj szczegóły włókna szklanego dostępnego w ofercie firmy Primson Composites

Dostępne w ofercie naszej firmy włókno szklane powstaje poprzez wyciąganie z przechłodzonej masy szklanej pojedynczych włókien, które następnie są łączone w przędze. Tak utworzona nić charakteryzuje się szorstką powierzchnią. Dlatego też, aby mogła być ona dalej przetworzona, konieczne jest jej uprzednie preparowanie poprzez nałożenie odpowiedniej powłoki w postaci emulsji bądź proszku. W zależności od konkretnego przeznaczenia mogą one zwiększać poślizg, adhezję lub antystatyczność. Dla celów przemysłu kompozytowego najczęściej stosuje się preparacje silanową, która zapewnia odpowiedni poślizg podczas przetwarzania przędzy, jednocześnie gwarantując odpowiednią adhezję dla żywic poliestrowych bądź epoksydowych.

Włókno szklane – zachęcamy do poznania szczegółów

Należy jednak mieć na uwadze, że niektóre oferowane przez nas wyroby, w tym właśnie proponowane włókno szklane, mają preparacje odpowiednią tylko dla jednego rodzaju żywic – poliestrowej lub epoksydowej. W trakcie zakupu zalecamy dokładnie zapoznać się ze szczegółami wybranego materiału. W zależności od masy szklanej i procesu jej produkcji, możemy wyróżnić kilka rodzajów surowców, różniących się właściwościami oraz przeznaczeniem. Jednak przy produkcji laminatów znaczenie mają dwie podstawowe grupy produktów: szkło typu E, cechujące się największą popularnością ze względu na niską cenę, oraz szkło typu S o najwyższej jakości i parametrach, dorównujących o wiele droższym włóknom węglowym.
– szkło typu E; moduł Yanga E ok. 70GPa, a wytrzymałość na rozciąganie Rm ok. 3300MPa
– szkło typu S; moduł Yanga E ok. 90GPa, a wytrzymałość na rozciąganie Rm ok. 4500MPa