Kleje poliuretanowe


W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo szereg jakościowych i sprawdzonych produktów oraz materiałów. Jedną z kategorii naszego asortymentu są wyśmienite kleje poliuretanowe. Nasz sklep Primson Composites proponuje klientom jedynie najlepsze rozwiązania, które spełniają wszelkie oczekiwania i wymagania oraz pochodzą od wiodących i renomowanych producentów. Wszystko to w niezwykle atrakcyjnie niskich cenach. Dbamy o to, aby każdy z naszych klientów był zadowolony zakupu, dlatego wszystkie produkty, w tym kleje poliuretanowe, to propozycje o najwyższej klasie i standardzie wykonania. 

Charakterystyka klejów poliuretanowych

Kleje poliuretanowe dzielą się na dwa zasadnicze rodzaje. Są to kleje jednoskładnikowe i dwuskładnikowe. Pierwsza grupa składa się z prepolimerów zawierających izocyjanian. Ich utwierdzanie odbywa się na skutek kontaktu z wilgocią. Natomiast drugi typ kleju to ten, który posiada w składzie alkohol wielowodorotlenowy oraz izocyjanian. Kleje poliuretanowe wytwarzane są przez różnorodnych producentów i od ich sposób produkcji zależy jakość i właściwości konkretnego rodzaju. Nasza firma zgromadziła w swojej ofercie jedynie najlepsze kleje o potwierdzonej skuteczności. 

Właściwości klejów poliuretanowych

Kleje poliuretanowe charakteryzują się stosunkowo szybkim procesem schnięcia. Bardzo mocno i trwale przytwierdzają się do podłoża, są odporne na wszelkie urazy mechaniczne i można określić je niezwykle wysoką wytrzymałością. Oprócz znakomitych właściwości wypełniających, kleje spełniają swoje zasadnicze zadanie, umożliwiając bardzo wysoką siłę klejenia. Kleje poliuretanowe z powodzeniem mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ wykazują się odpornością na wilgoć, niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz substancje chemiczne.